Aktuality

Celozávodní dovolená

8. 7. 2024

Ve dnech 15.7.2024 až 26.7.2024 probíhá v našem podniku celozávodní dovolená. Ve dnech od 18.7.2024 do 19.7.2024 NEBUDE umožněna expedice zboží.

AMB Stuttgart 2024

3. 6. 2024

Společnost ZPS-FN se po 4 letech opět představí na tradičním a největším evropském strojírenském veletrhu v tomto roce, kterým je AMB Stuttgart v termínu 10. - 14. 9. 2024. Tímto zveme vás, naše stávající i potenciálně nové zákazníky a obchodní přátele k návštěvě našeho stánku č. A161 v hale č. 1.

Celý článek

Přijďte nás navštívit na Zákaznických dnech TAJMAC-ZPS

18. 3. 2024

Ve dnech 18. 4. – 19. 4. 2024 se naše společnost aktivně účastní formou vlastní expozice oblíbené a již tradiční výstavy Zákaznické dny, pořádané společností TAJMAC-ZPS. Tato výstava je u širokého portfolia vystavovatelů velmi oblíbená a díky kvalitní organizaci se těší velké návštěvnosti odborné veřejnosti.

Celý článek

Představení katalogu č. 36 na EMO Hannover 2023

26. 9. 2023

Ve dnech 18 – 23. 9. 2023 se naše společnost zúčastnila tradičního a nejvýznamnějšího strojírenského veletrhu v Evropě, EMO Hannover 2023.

Celý článek

EMO Hannover 2023

23. 6. 2023

Připravujeme se na svou tradiční účast na nejdůležitějším evropském strojírenském veletrhu EMO 2023, který se koná v Hannoveru v termínu 18. – 23. 9. 2023. Najdete nás v hale 4, stánek C06.

Celý článek

30 let ZPS-FN

25. 8. 2022

Při příležitosti letošního výročí 30-ti let společnosti ZPS - FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s. vyšel v zářijovém vydání časopisu Strojárstvo rozhovor o naší společnosti který vedl pan Grepl. Rozhovor si můžete přečíst zde, případně se podívat na online verzi celého časopisu zde.

Napsali o nás

7. 6. 2022

V červnovém vydání časopisu MM Průmyslové spektrum vyšel článek o naší společnosti. Online si jej můžete přečíst zde.

MSV Nitra 2022

26. 5. 2022

Zveme Vás na MSV v Nitře, kde na stánku firmy Sadloň Technologies s.r.o. probíhá prezentace novinek ZPS-FN včetně revolučního vrtáku RS. Těšíme se na vaši účast.

Celý článek

Alu program

5. 5. 2022

Vážení zákazníci, dovolte mi představit novinky společnosti ZPS-FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s., kterými tak reagujeme na tržní poptávku nejen našich zákazníků v segmentu třískového obrábění kovů.

Celý článek

Revoluční RS vrtáky

2. 5. 2022

Zásadní novinkou v oblasti vrtání jsou převratné universální vrtáky s obchodním označením RS.

Celý článek

Výstava "Zákaznické dny společnosti ZPS-Tajmac"

po dvouleté odmlce z důvodu pandemie Covid, se naše firma aktivně účastní Zákaznických dnů společnosti ZPS-Tajmac. Můžeme se tedy osobně potkat již v blízkém termínu 28. - 29. 4. 2022, kde plánujeme prezentaci novinek, které což je aktuálně široký výběr nástrojů pro obrábění hliníkových slitin. ZPS-FRÉZOVACÍ NÁSTROJE má číslo stánku 71.

Celý článek

Rekonstrukce pláště budovy č. 71

Ve 3. týdnu roku 2022 byla zahájena dlouho plánovaná a připravovaná renovace budovy č. 71, sídla společnosti ZPS-FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s., s cílem snížit energetickou náročnost provozu a zvýšit kvalitu pracovního prostředí všech zaměstnanců.

Celý článek

EMO Milano 2021

Připravujeme se na svou tradiční účast na nejdůležitějším evropském strojírenském veletrhu EMO 2021, který se koná v Miláně v termínu 4. - 9. 10. 2021. Najdete nás v hale 2, stánek E30.

Celý článek

Nová divize

Významným milníkem v novodobé historii společnosti je vznik nové Divize obrábění, s primárním zaměřením na produktivní frézování na 5 osém centru Fanuc Robodrill, které rozšíří know how ve výrobě fréz, sníží požadavky na externí kooperace a zvýší produktivitu této výroby.

Celý článek

Nové stroje - nové možnosti

Po úspěšném zvládnutí komplikovaného roku 2020, dostalo představenstvo společnosti schválení dozorčí rady k realizaci dlouhodobých strategický investic, nutných k dosažení obchodních cílů. Mezi klíčové investice patří obnova a modernizace strojního parku v oblasti CNC broušení.

Celý článek

Veletrh TOOLEX - Sosnovec

V minulém týdnu jsme se prezentovali na mezinárodním veletrhu TOOLEX v polském Sosnovci. V letošním roce se jedná o jedinou vystavovatelskou aktivitu firmy, a to především z důvodů pandemie koronaviru. Naší účastí jsme chtěli ukázat naši připravenost na lepší časy a podpořit obchodní partnery na neustále rostoucím a strategicky významném polském trhu. Děkujeme všem zákazníkům za milá setkání a budeme se těšit na setkání v příštím roce.

Změna prodeje bimetalových pilových pásů

Vážení zákazníci, z důvodů optimalizace a zefektivnění dodávek bimetalových pilových pásů, jsme museli stanovit minimální množství pro nákup těchto produktů. Jako výrobce a velkoobchod jsme nedokázali adekvátně reagovat na kusové poptávky a prodeje a proto od 1.7.2020 nastavujeme minimální nákupní množství na 5 kusů od jednoho rozměru a délky. Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.

Nové etikety našich výrobků

V rámci zkvalitnění našich produktů jsme inovovali etikety našich výrobků, které budeme používat od 1.7.2020. Cílem bylo vizuálně vylepšit vzhled balení, použít naše nové logo a sjednotit metodiku značení katalogových produktů prezentovaných v katalogu č. 35 a webu. Nové štítky jsou také praktičtější, protože jsou vyrobeny z omyvatelného materiálu a tudíž se méně špiní, což často komplikovalo správnou identifikaci nástrojů v některých provozech.

Celý článek

Koronavirus - aktuálně

Považujeme za nutné vás, naše zákazníky informovat o tom, že naše výroba a dodávky zatím probíhají beze změn. Zavádíme maximum preventivních opatření, abychom udrželi výrobu, obchod i logistiku v chodu a vaše objednávky vyřídili včas. V případě jakýchkoli dotazů se obraťte na obchodní oddělení na e-mailu prodej@zps-fn.cz.

Novinky v E-SHOPu

Rozšířili jsme pro Vás naši nabídku nástrojů o závitořezné nástroje. Nově u nás v nabídce najdete několik typů strojních závitníků, závitových kruhových oček a dalších nástrojů pro závity.

Časopis Strojárstvo

Byli jsme dotázáni, abychom dali vyjádření k ekonomické situaci na trhu a jaký očekáváme její vývoj pro rok 2020. Můžete si tedy přečíst jaký názor má na tuto situaci Michal Grepl, ředitel naší společnosti, a další osobnosti strojírenského průmyslu.

Veletrh práce a vzdělávání

Přijďte se za námi podívat na Veletrh práce a vzdělávání na Kongresové centrum ve Zlíně. V termínu od 31. 10. - 1. 11. 2019 zde budeme každý den od 9 do 17 hodin.

Celý článek

Právě jsme na EMO v Hannoveru

Přijďte nás navštívit na náš stánek na veletrhu EMO v Hannoveru. Hala 5, stánek C088. Těšíme se na Vás.

Celý článek

EMO Hannover 2019

Připravujeme se na svou tradiční účast na nejdůležitějším evropském strojírenském veletrhu EMO 2019, který se koná v Hannoveru v termínu 16. – 21. 9. 2019. Najdete nás v hale 5, stánek C088.

Přijďte nás navštívit na Zákaznických dnech TAJMAC-ZPS

Ve dnech 25. - 26. 4. 2019 se zúčastníme jako spoluvystavovatel na Zákaznických dnech TAJMAC-ZPS, v areálu společnosti TAJMAC-ZPS ve Zlíně, Malenovicích. Přijďte nás navštívit do haly II, ZD 2019, stánek 66 (plánek zde). Více informací zde.

Rozhovor s Martinem Hrachovcem

Na serveru www.ewrc.cz vyšel rozhovor s pilotem našeho rallye týmu Martinem Hrachovcem. Přečíst si jej můžete zde.

Partr Rally Vsetín 2018

Poslední a navíc úspěšnou soutěží, které se na konci října 2018 zúčastnila Škoda 130RS s Martinem Hrachovcem za volantem, byla Partr Rally Vsetín.

Celý článek

Austrian Rally Legends 2018 - ARBÖ

Ve dnech 13. – 15. 9. 2018 se v Ennstalských Alpách uskutečnila Austrian Rallye Legends. Na tratě v okolí Spital am Pyhrn a Admontu se na neměřené zkoušky vydala řada historických skvostů.

Celý článek

Právě jsme na AMB

Právě jsme na AMB ve Stuttgartu, přijďte nás navštívit. Najdete nás v hale 1, stánku C92. Těšíme se na Vás.

Celý článek

Veletrh práce a vzdělávání

Ve dnech 4. - 5. 10. 2018 proběhne v prostorách Kongresovém centra ve Zlíně Veletrh práce a vzdělávání. Veletrh je určen především žákům 8. – 9. ročníků základních škol, kteří zde mohou získat více informací pro rozhodování o budoucím studijním oboru. Svou účastí chceme podpořit studijní programy nejen naší partnerské školy SPŠP-COP Zlín, ale i dalších zlínských škol, které nabízí možnost studia strojírenských oborů. Dlouhodobý nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců těchto oborů na trhu práce a silné zázemí strojírenských firem ve Zlínském kraji nabízí budoucím zájemcům o tyto obory perspektivu zaměstnání a možnost zajímavých výdělků.

Celý článek

Festival IQ Play

Rádi bychom Vás pozvali na FESTIVAL IQ PLAY, který probíhá ve dnech 15. – 22. 9. 2018 v Otrokovické Besedě. FESTIVAL IQ PLAY je hravá a vzdělávací výstava plná chytrých hraček, montessori pomůcek, stavebnic, logických her a zvětšenin deskových her. Akce je také ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, možností rozvíjení jejich tvořivosti a aktivního trávení volného času, i proto jsme se rádi stali partnery tohoto projektu.

Celý článek

Rybářské závody pro děti

Dne 1. 9. 2018 uspořádali naši spolupracovníci rybářské závody pro nejmenší.

Celý článek

Barum Rally, vrchol sezóny

Posádka závodního speciálu Škoda 130RS se symbolickým číslem 68, Hrachovec-Polášek, úspěšně absolvovala letošní ročník Barum Rally.

Celý článek

AMB 2018

Společnost ZPS - FRÉZOVACÍ NÁSTROJE se jako vystavovatel zúčastní evropského strojírenského veletrhu AMB ve Stuttgartu, který se koná v termínu 18. – 22. 9.2018. Najdete nás v hale 1, stánek C92.

Celý článek

ECTA 2018

Ve dnes 3.-5. května 2018 proběhla v italském městě Stresa, ležícím na břehu jezera Maggiore, konference ECTA (European Cutting Tools Association). Tato konference zastřešuje národní svazy výrobců nástrojů a každý rok zve jejich členy k účasti na této významné společenské akci.

Celý článek

XXVI. Rally Vyškov 2018

Se zpožděním informujeme o pro naši posádku neúspěšné Rally Vyškov, konané 4. -5. 5. 2018.

Celý článek

Nový soustruh MANURHIN

Z důvodu zvyšování produktivity a kvality výroby náš podnik pravidelně investuje do nových strojů. Jedním z posledních přírůstků je dlouhotočný automat MANURHIN K'MX 732 EVO. Sedm lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy nám umožňují vyrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Stroj zkracuje výrobní proces a zvyšuje produktivitu více než dvojnásobně.

Změna ve vedení firmy

S účinností od 1.května 2018 dochází k personální změně v rámci vrcholové organizační struktury naší společnosti. Do funkce ředitele byl jmenován pan Ing. Michal Grepl, stávající vedoucí Divize Marketing a obchod. Dosavadní ředitel pan Jan Hevr zůstává předsedou představenstva.

Rallysprint Kopná

V sobotu 7. 4. 2018 se konala oblíbená jednodenní soutěž Rallysprint Kopná a naše posádka tuto respektovanou a divácky velmi oblíbenou lokální soutěž dokončila skvělém třetím místě ve své kategorii.

Celý článek

Kowax Valašská Rally

Posádka krásné škody 130RS absolvovala první letošní soutěž, kterou byla 37. Kowax Valašská rally.

Celý článek

Rally projekt 2018

Přicházíme za Vámi s představením nového projektu pro rok 2018: Škoda 130RS.

Celý článek

Konference Frézování V

Ve dnech 14.-15.3. se společnost ZPS-Frézovací nástroje aktivně zúčastnila konference Frézování V. Tuto konferenci pořádala Fakulta strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.

Celý článek

Nový podtáčecí soustruh HDM

Náš tým si právě v Německu přebírá nový podtáčecí soustruh HDM od firmy SMS Albstadt.

Celý článek

5. ročník turnaje ve stolním tenise

Za vydařeného počasí proběhl v pátek 9.6.2017 již 5. ročník firemního turnaje ve stolním tenise. Zúčastnilo se 22 hráčů, 16 v kategorii mužů a 6 v kategorii žen. Příjemnou atmosféru turnaje dotvářela také početná divácká kulisa současných i bývalých kolegů, penzistů. Poděkování patří hlavním organizátorům této akce pánům Karlovi Klimkovi a Jozefu Bednárikovi.

Celý článek

EMO 2017

Společnost ZPS - FRÉZOVACÍ NÁSTROJE se připravuje na svou tradiční účast na nejdůležitějším evropském strojírenském veletrhu EMO 2017, který se letos koná v Hannoveru v termínu 18. – 23. 9.2017. Najdete nás v hale 5, stánek F83.

Celý článek

Nové webové stránky a eshop

Dne 1.4.2017 jsme nasadili novou verzi stránek s cílem zajistit vyšší komfort při nákupu a nabídnout širší sortiment výrobků. Na katalogových listech výrobků nyní také uvádíme orientační řezné podmínky. Další příjemnou změnou je zavedení dopravného zdarma při nákupu nad částku 3000 Kč bez DPH. Doufáme, že se vám nový web bude líbit a budeme rádi za zpětnou vazbu (576 777 513, web@zps-fn.cz).

Firemní školicí středisko

Dne 7.3.2017 proběhlo slavnostní otevřeli našeho nové firemního školicího střediska, které jsme vybudovali společně s naším partnerem Střední průmyslovou školou polytechnickou - Centrem odborné přípravy ve Zlíně. Naším cílem je přispět výchově nových generací strojařů nejen pro náš podnik.

Celý článek

Nový prezident sdružení HSS Forum je z naší firmy

Vedoucímu Divize Obchod a Marketing, Ing. Michalu Greplovi a v jeho osobě i naší firmě se dostalo cti být na příští 3 roky prezidentem mezinárodního sdružení výrobců rychlořezné oceli a nástrojů z rychlořezné oceli HSS Forum. Gratulujeme Michalovi a děkujeme bývalému předsedovi Carlosi Pujanovi za odvedenou práci.

Hledáme operátory CNC (obsluha a seřizování)

Hledáme operátory na CNC (obsluha a seřizování) brusky, soustruhy. Jedná se o 3 - směnný provoz. Požadujeme vzdělání ve strojírenském nebo příbuzném technickém oboru, znalost čtení výkresové dokumentace. Vhodné i pro absolventy strojírenských oborů. Nabízíme příspěvek na stravování, příspěvek na dopravu mimo MHD, týden dovolené navíc. Nabídky směřujte na Evu Čmolíkovou, cmolikova@zps-fn.cz, tel. 576 777 546.

Služba ostření nástrojů

V rámci zákaznického servisu jsme pro Vás nově připravili službu ostření nástrojů na CNC brusce. Naostříme Vám všechny druhy HSS a SK fréz. Pro bližší informace či objednávku kontaktujte Petra Mikuláška (mikulasek@zps-fn.cz, 576 777 524) nebo pošlete e-mail na prodej@zps-fn.cz.