5533043
0

Nové stroje - nové možnosti

Po úspěšném zvládnutí komplikovaného roku 2020, dostalo představenstvo společnosti schválení dozorčí rady k realizaci dlouhodobých strategický investic, nutných k dosažení obchodních cílů. Mezi klíčové investice patří obnova a modernizace strojního parku v oblasti CNC broušení.

Díky dlouhé historii a know-how ve výrobě rotačních nástrojů, máme zkušenosti s většinou prémiových výrobců CNC brusek (Anca, Rollomatic, Walter, Junker) a toto portfolio technologií nyní poprvé rozšíří značka Reinecker a to rovnou v počtu 2 strojů. Nahrazují tak první numericky řízené stroje značky Junker (NAJ II a NAJ X) určené pro vybrušování drážek. Tyto stroje byly ve firmě od 80 let a jejich aktivní služba končí až v letošním roce. 

První stroj Reinecker WS 70 byl pořízen z vlastních zdrojů společnosti a jeho instalace do výrobních prostor proběhne v následujících dnech.
Druhý stroj byl pořízen v rámci dotačního projektu EU realizovaného za podpory OP PIK Úspory energie, V. výzva: „Energetická optimalizace technologického procesu broušení fréz“. Cílem projektu je realizace energeticky úsporného, ekologického a ekonomicky optimálního projektu, který povede ke snížení energetické náročnosti procesu broušení drážek fréz.