7753043
0

Revoluční RS vrtáky

2. 5. 2022

Zásadní novinkou v oblasti vrtání jsou převratné universální vrtáky s obchodním označením RS.

Vrtáky RS rozměrově odpovídají normě DIN338 v provedení HSS, ale jejich zásadním přínosem je zcela nová geometrie špičky v podobě stupňovitého vrtáku a otevřená šroubovice pro dobrý odvod třísek a špon. Vrtáky jsou velmi vhodné pro ruční vrtání, kdy je stopka opatřena třemi ploškami zamezujícími protočení ve vrtačkovém sklíčidle. Díky špičce a následným stupňům není potřeba do běžných materiálů otvory předvrtávat na principu středícího vrtáku. Výsledné otvory se vyznačují mnohem lepším opracováním a kruhovitostí, čímž jsou eliminovány obvyklé nedostatky ručního vrtání. Díky speciální geometrii rovněž nedochází k vyštípnutí materiálu na zadní straně otvoru. RS vrtáky jdou do distribuce ve dvojím provedení sad – malé a velké a také kusově. Kupujte zde!

V sortimentu vrtáků rovněž reagujeme na nové podněty zákazníků a kromě nových vrtáků typ W pro obrábění hliníku rozšiřujeme náš sortiment o vrtáky dle DIN338 a DIN340 s geometrií pro hluboké vrtání T100.

Dále rozšiřujeme nabídku našich sad, kde přidáváme do sortimentu sady (malá a velká) povlakovaných vrtáků DIN338 povlakem TIN.