4313043
0

Alu program

5. 5. 2022

Vážení zákazníci, dovolte mi představit novinky společnosti ZPS-FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s., kterými tak reagujeme na tržní poptávku nejen našich zákazníků v segmentu třískového obrábění kovů.

V posledních letech sledujeme růst poptávky po nástrojích s optimalizovanou řeznou geometrií pro slitiny hliníku. Proto jsme již v loňském roce zahájili přípravu vybraného sortimentu pro tento typ velmi specifického obrábění, kde universální nástroje z různých důvodů selhávají.

Naší přímou reakcí především pro lepší orientaci zákazníků v tomto segmentu nástrojů je pak speciálně zaměřený katatog – Alu program (ke stzažení zde / online zde). Jedná se o výběr všech již známých nástrojů, které jsou delší dobu součástí naší nabídky a nabídky zcela nových nástrojů, které zákazníci v tomto oboru běžně používají.

Nově naleznete frézy s rohovými rádiusy, vnitřním chlazením pro lepší odvod tepla a výplach zubových mezer, frézy s odlehčenými krčky, jednobřité frézy s leštěnou zubovou mezerou, frézy s levou šroubovicí pro odvod třísky spodem, HSS vrtáky typ W a nebo vysoce výkonné SK vrtáky s povlakem ZrN a vnitřním chlazením pro lepší odvod tepla. Velký progres v produktivitě a kvalitě ručního vrtání pak přináší převratné RS vrtáky s geometrií pro hliník a další měkké materiály.

V případě obchodního úspěchu plánujeme tento segment nástrojů dále rozšiřovat a reagovat tak na potřeby zákazníků zabývajících se obráběním hliníkových slitin.