Aleks Zawada v barvách ZPS-FN vyhrál Barum Czech Rally Zlín

Naše firma se dlouhodobě specializuje na export své produkce a to převážně na trhy EU, kde vyváží přibližně 90% nástrojů. Jedním z důležitých a stále rostoucích trhů s velkým potenciálem růstu představuje Polsko, kde vnímáme velkou poptávku po kvalitních a cenově dostupných nástrojích. Během příprav na BRCZ nás přímo kontaktoval mladý talentovaný polský závodník Aleks Zawada, který navštívil naši firmu v pondělí 21. srpna 2017 a představil nám sebe a jeho závodní tým. Po tomto setkání jsme uzavřeli dohodu o jeho podpoře na BRCZ v tomto roce. Aleks žije pro závodění, kterému se věnuje již od raného věku. Nemá přímou podporu žádného továrního týmu nebo finančně silného sponzora, který by zajistil veškeré finanční náklady spojené s jeho závoděním. Jde tedy o podobnou situaci jakou má naše společnost na trhu, malá nezávislá společnost, která není součástí žádného nadnárodního koncernu s globální působností. Tak jako my se musíme snažit získat každou novou zakázku nebo obchodního partnera, tak i Aleks bojuje o to, získat na svou stranu partnery, kteří ho podpoří v jeho závodní kariéře. Tudíž nejtěžším úkolem nejsou samotné závody a rychlostní zkoušky, ale právě ta práce co tomu předchází.

Před startem BRCZ byl Aleks Zawada je na třetí pozici v rámci soutěže European Rally Championship Junior pod 27 let (ERC U27) a to těsně za závodníky z tovární stáje Opel. Aleks si začátkem dubna dojel pro pódium na Azores Airlines Rallye (Azorské ostrovy) a v následující Rally Rzeszow v Polsku si dojel pro třetí místo. Nakonec na BRCZ uspěl a se svým spolujezdcem Grzegorzem Dachowskim z týmu MSZ Racing vyhráli své kategorie juniorů do 27 let (ERC U27) i předokolek (2W) na letošní Barum Czech Rally Zlín. Kategorii juniorů do 27 let (ERC U27) vyhráli s náskokem 3 minut (výsledky zde) a kategorii předokolek (2W) o minutu a půl (výsledky zde). Zároveň se ujali vedení v evropském šampionátu jezdců do 27 let (ERC U27). Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.