Divize Nástroje vznikla z historicky nejstarší části společnosti. Její sídlo je v 71. budově průmyslového areálu ve Zlíně. Předmětem výroby jsou zejména frézy z klasických rychlořezných ocelí, do kterých patří HSS, HSSCo5, HSSCo8 a HSSE-PM. Pro zvýšení užitné hodnoty našich nástrojů nabízíme standardně univerzální povlak TiAlN. Nástroje odpovídají normám DIN a ČSN, popř. PN. Výrobní sortiment zahrnuje širokou nabídku nejen stopkových fréz (válcové, drážkovací, kopírovací), ale i frézy s Morse kuželem, strmým kuželem, frézy tvarové se stopkou i s otvorem, kotoučové frézy a v neposlední řadě též frézy speciální dle požadavků zákazníka.


Výrobní stroje

Bruska Junker Jumaximat

Bruska Junker Jumaximat

Vysoce výkonná CNC bruska na broušení fréz zvláště na frézy s profilovým ostřím. Brousicí vřeteník s vysokorychlostním vřetenem brousicího kotouče je uložen v hydrostatických kruhových vedeních vykazujících vysokou životnost a výkon 20kW zaručuje možnost vysokoproduktivního broušení. Brousicí kotouče jsou dynamicky vyvažovány prostřednictvím plně automatického vyvažovacího systému. Orovnávací zařízení je vertikální namontováno na pracovním stole a umožňuje CNC řízené tvarování brousicích kotoučů. Stroj je vybaven koníkem, lunetou a odměřováním obrobku, polohovací jednotka je umístěna na brousicím vřeteníku a slouží pro automatické měření polohy obrobku. Vkládání a odebírání obrobků je zabezpečeno robotem FANUC který spolupracuje s portálovým zakladačem.

Bruska Junker Grindor

Bruska Junker Grindor

Vysoce výkonná CNC bruska na broušení vnějších průměrů vybavené robotickým zakladačem. Stroj je vybaven pro vysokorychlostní broušení vnitřních průměru pomocí CBN nebo diamantového brusiva při použití 2 brousicích vřeten. Vybavení stroje umožňuje jak klasické broušení, což je zápichové i oscilační broušení a zároveň také JUNKER-broušení s velkým přídavkem. Vnější brousící vřeteno s výkonem 12kW a možností broušení rychlostí až 140m/sec. Stroj nabízí výkonnou techniku, nejvyšší přesnost a atraktivní design s rozsáhlým základním vybavením. Obrobky jsou zakládány a vykládány pomocí robotu z/do upínacího místa. U základního stojanu je montážní plocha, na které mohou být umístěny nejrůznější zásobníky obrobků.

Bruska Studer S31

Bruska Studer S31

Universální CNC bruska na broušení otvorů, čel i vnějších průměrů. Univerzální, otočný revolverový brousící vřeteník s dvěma brousícími vřeteny. Orovnávací zařízení je namontováno na pracovním stole a umožňuje řízené orovnávání brousicích kotoučů s kompenzací úbytku brusného kotouče a diamantové orovnávací rolně. Vybavení stroje umožňuje jak klasické broušení, což je zápichové i oscilační broušení. Lože stroje z granitanu S103 včetně prvků pro instalaci stroje, které tlumí chvění. Vysoko frekvenční zařízení pro vnitřní broušení k vřetenu firmy Fischer umožňuje i broušení malých otvorů. Elektronické rozpoznání nábrusu s Dittel AE6000 včetně řady senzorů v pracovním prostoru.

Bruska Rollomatic 528XS a 529XS

Bruska Rollomatic 528XS a 529XS

CNC bruska na broušení zvláště malých průměrů fréz. Brousící centrum nástrojů typ GrindSmart 528XS je zvlášť vhodné pro broušení nástrojů do plného materiálu, stroj obsahuje velmi rychlý nakládací a odebírací robot, Kompletní systém vedení stopky a lunetu obrobku. Odměřování s rozlišovací schopností 0,00001 mm. Měřící sonda včetně snímačů LP2.

Bruska Walter

Bruska Walter

CNC bruska na finální broušení všech druhů námi vyráběných fréz.Univerzální bruska nástrojů s 5 CNC řízenými osami pro přeostření fréz, vrtáků, stupňovitých vrtáků, stupňovitých nástrojů, nástrojů na opracování dřeva, profilových nožů nebo profilových nástrojů. Stroje obsahují různá vybavení včetně zařízení pro vkládání a odebírání obrobků. Nejnovější stroje jsou vybaveny moderním software pro přípravu brousící programů, umožňující výrobu speciálních nástrojů dle náročných požadavků zákazníků.

CNC bruska ANCA RX7

CNC bruska ANCA RX7

CNC bruska na finální broušení všech druhů námi vyráběných fréz. Univerzální bruska nástrojů s 5 CNC řízenými osami pro výrobu a broušení tvarových fréz. Stroj je vybaven vysokorychlostním vřetenem, umožňujícím použití velmi malých brusných kotoučů a následné broušení složitých tvarů. Tento stroj je zvlášť vhodný pro výrobu kotoučových fréz na stopce, úhlových fréz na stopce a speciálních nástrojů. Stroj máme vybaven robotem FANUC pro velmi rychlou výměnu obrobků.

Soustruh TRAUB TNL18P

CNC Dlouhotočný soustružnický automat na výrobu polotovarů fréz z tyčového materiálu do půměru 20mm, včetně podavače tyčí. Stroj je vybaven revolverovou hlavou pro využití velkého množství nástrojů. Také otočné protivřeteno umožňuje další polohy obrábění. Na stroji vyrábíme stopkové frézy, kotoučové frézy na stopce a úhlové frézy na stopce a také speciální nástroje.

Soustruh TRAUB TNX65/42

CNC revolverový soustruh s dvěmi revolverovými hlavami a protivřetenem na výrobu polotovarů fréz do průměru 205mm. Stroj je vybaven revolverovou hlavou pro využití velkého množství nástrojů. Také otočné protivřeteno umožňuje další polohy obrábění. Na stroji vyrábíme stopkové frézy, kotoučové frézy na stopce a úhlové frézy na stopce a také speciální nástroje.

Pásová pila Forte 250

Pásová pila pro řezání materiálu do průměru 250mm. Vysokovýkonný dvousloupový dělící stroj pro velmi přesné řezání obrobků s minimálními přídavky, pracující buď v režimu automat nebo poloautomat s řídicím systémem - pro náročné řezaní v trojsměnném provozu. Ochrana proti přetížení pilového pásu v řezu prodlužuje životnost pilového pásu.

Měřící stroj Walter Helitoolcheck

Měřící stroj Walter Helitoolcheck pro optické měření fréz. Rok výroby 2003.