Podporujeme Alekse Zawadu v Barum Czech Rally Zlín

Ve Zlíně, kde sídlí společnost ZPS-FRÉZOVACÍ NÁSTROJE a.s., se jednou do roka jede slavná Barum Czech Rally Zlín (BRCZ). Tato soutěž patří k nejvýznamnějším událostem motorsportu v České Republice a je úzce spojena s vysokou popularitou rally sportu v této zemi, což dokazuje rostoucí počet diváků každým rokem. Důležitost této rally potvrzuje i velký zájem médií – v roce 2016 do Zlína přivedla 309 novinářských týmů z 18 zemí světa.

V ZPS-FN je také mnoho fanoušků rally sportu, mezi něž patří i Michal Grepl, ředitel divize Marketing a obchod. Firma se dlouhodobě specializuje na export své produkce a to převážně na trzích EU, kde vyváží přibližně 90% nástrojů. Jedním z důležitých a stále rostoucích trhů s velkým potenciálem růstu představuje Polsko, kde vnímáme velkou poptávku po kvalitních a cenově dostupných nástrojích.

Během příprav na BRCZ nás přímo kontaktoval mladý talentovaný polský závodník Aleks Zawada, který navštívil naši firmu v pondělí 21. srpna 2017 a představil nám sebe a jeho závodní tým. Po tomto setkání jsme uzavřeli dohodu o jeho podpoře na BRCZ v tomto roce. Aleks žije pro závodění, kterému se věnuje již od raného věku. Nemá přímou podporu žádného továrního týmu nebo finančně silného sponzora, který by zajistil veškeré finanční náklady spojené s jeho závoděním. Jde tedy o podobnou situaci jakou má naše společnost na trhu, malá nezávislá společnost, která není součástí žádného nadnárodního koncernu s globální působností. Tak jako my se musíme snažit získat každou novou zakázku nebo obchodního partnera, tak i Aleks bojuje o to, získat na svou stranu partnery, kteří ho podpoří v jeho závodní kariéře. Tudíž nejtěžším úkolem nejsou samotné závody a rychlostní zkoušky, ale právě ta práce co tomu předchází.

Aleks Zawada je momentálně na třetí pozici v rámci soutěže European Rally Championship Junior pod 27 let (ERC U27) a to těsně za závodníky z tovární stáje Opel. Aleks si začátkem dubna dojel pro pódium na Azores Airlines Rallye (Azorské ostrovy) a v následující Rally Rzeszow v Polsku si dojel pro třetí místo.

Přejeme Aleksovi bezchybnou, bezpečnou a rychlou jízdu!